У нашому попередньому технічному інсайті ми писали про твердість керамічного покриття. Термін «керамічне покриття» є одним з багатьох найменувань для автомобільних лакових захисних покриттів.

Існує багато інших термінів на позначення покриття, що створює плутанину на ринку. Здається, що вони всі означають одне й те саме, але насправді існує різниця. Нижче наведені пояснення для кожного виду.

imgpsh_fullsize_anim (2)

Розробка покриттів Cartec у власній лабораторії

ЩО ТАКЕ НАНОПОКРИТТЯ?

Термін «нано» використовується у назвах багатьох продуктів. Префікс «нано» походить від грецького слова ‘nanos’, що означає «карлик». Наночастинки — це мікроскопічні часточки. Через те, що розмір цих частинок є дуже малим, існує можливість змінити структуру речовини. У результаті, частинки точніше вибудовуються одна на одній. «Нано» — це загальноприйнятий маркетинговий термін на позначення, в основному, розміру частинок у використаному матеріалі. Насправді, він майже нічого не розкриває про сам матеріал.

ЩО ТАКЕ РІДКЕ СКЛО (АБО SIO2)?

SiO2 – іншими словами, діоксид кремнію або кремнезем. Діоксид кремнію – головний компонент, що використовується при виготовленні скла. Дійсно, саме звідси пішла назва рідкого скла. Діоксид кремнію не є реакційноздатним і не може з’єднуватися сам по собі. Покриття, що базуються на цій технології, містять смолу, завдяки якій силікони зчіплюються з фарбою. Можна сказати, що це певний вид клею. Недолік смоли полягає у тому, що вона може бути менш стійкою до хімікатів. Застосування надзвичайно кислотних або лужних чистячих засобів з часом позначаються на смолі у складі покриття, у результаті чого відбувається зношення. Також в такому виді покриття можуть з’являтися (невидимі) волосні тріщини через вплив гарячих або холодних матеріалів.

ЩО ТАКЕ КЕРАМІЧНЕ ПОКРИТТЯ (АБО SIC)?

Згідно з періодичною системою хімічних елементів молекула SiC позначає силіцій та вуглець і називається карбідом кремнію. На відміну від SiO2, він є реакційноздатною речовиною, і твердішою, ніж діоксид кремнію. Його великою перевагою є відсутність необхідності у смолі як складника покриття для зчеплення з фарбою. У результати ви отримуєте помітно товщий шар, ніж з покриттям SiO2. Різницю між SiCarbon та SiO2 можна описати наступним чином: SiO2 є клейовою сполукою, а SiCarbon – зварною сполукою, яка утворює єдине ціле з фарбовим покриттям. З цієї причини, SiC є більш стійким до кислотних та лужних чистячих засобів, ніж SiO2.

imgpsh_fullsize_anim (3)

Ceramic Guard – це унікальний продукт від Cartec на основі молекули SiCarbon+. Революційне покриття з дуже гарним захистом та водо- і брудовідштовхувальним ефектом на автомобільній фарбі. Ceramic Guard надає фарбі надзвичайно яскравий та помітно глибший блиск і глибину кольору.

imgpsh_fullsize_anim (4)

Ефект райдуги від Ceramic Guard